SMCJ64A-M3/57T is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Diotec Semiconductor
Littelfuse Inc.
Littelfuse Inc.
In Stock: 474
YAGEO
YAGEO
In Stock: 221
103V Clamp 14.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB, SMC
SMCJ64A-M3/57T
DigiKey Part Number
SMCJ64A-M3/57T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ64A-M3/57T
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
14.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V