SMCJ64A-E3/9AT
DigiKey Part Number
SMCJ64A-E3/9ATGITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMCJ64A-E3/9ATGICT-ND - Cut Tape (CT)
SMCJ64A-E3/9ATGIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ64A-E3/9AT
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
103V Clamp 14.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
14.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V