SMCJ22CA-M3/9AT is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 2 883
Littelfuse Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
Littelfuse Inc.
Similar
Similar
Diotec Semiconductor
Diodes Incorporated
STMicroelectronics
35.5V Clamp 42.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB, SMC
SMCJ22CA-M3/9AT
DigiKey Part Number
SMCJ22CA-M3/9AT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ22CA-M3/9AT
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
42.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V