SMBJ78D-M3/H is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
124V Clamp 4.86A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
SMBJ78D-M3/H
DigiKey Part Number
SMBJ78D-M3/HGITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMBJ78D-M3/HGICT-ND - Cut Tape (CT)
SMBJ78D-M3/HGIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ78D-M3/H
Description
TVS DIODE 78VWM 124VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.86A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
88.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
124V