SMBJ7.5CD-M3/H
DigiKey Part Number
SMBJ7.5CD-M3/HGITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMBJ7.5CD-M3/HGICT-ND - Cut Tape (CT)
SMBJ7.5CD-M3/HGIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ7.5CD-M3/H
Description
TVS DIODE 7.5VWM 12.7V DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.7V Clamp 47.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
47.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
7.5V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
8.46V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
12.7V