SMBJ22D-M3/H
DigiKey Part Number
112-SMBJ22D-M3/HTR-ND - Tape & Reel (TR)
112-SMBJ22D-M3/HCT-ND - Cut Tape (CT)
112-SMBJ22D-M3/HDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ22D-M3/H
Description
TVS DIODE 22VWM 35.1VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
35.1V Clamp 17.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
17.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
24.8V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.1V