SMBJ17D-M3/H
DigiKey Part Number
SMBJ17D-M3/HGITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMBJ17D-M3/HGICT-ND - Cut Tape (CT)
SMBJ17D-M3/HGIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ17D-M3/H
Description
TVS DIODE 17VWM 27.2VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27.2V Clamp 22.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
22.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
17V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
19.2V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
27.2V