SM15T7V5A-E3/9AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
STMicroelectronics
In Stock: 2 395
Datasheet
Direct
STMicroelectronics
In Stock: 7
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 0
Similar
Littelfuse Inc.
YAGEO
YAGEO
11.3V Clamp 132A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SM15T7V5A-E3/9AT
DigiKey Part Number
SM15T7V5A-E3/9AT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM15T7V5A-E3/9AT
Description
TVS DIODE 6.4VWM 11.3V DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
132A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Mounting Type
Surface Mount
Unidirectional Channels
1
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
6.4V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
7.13V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
11.3V