SM15T33A-E3/57T is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
STMicroelectronics
In Stock: 2 475
Datasheet
Direct
STMicroelectronics
In Stock: 339
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 2 480
Similar
Littelfuse Inc.
YAGEO
YAGEO
In Stock: 500
Diotec Semiconductor
45.7V Clamp 33A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SM15T33A-E3/57T
DigiKey Part Number
SM15T33A-E3/57TGITR-ND - Tape & Reel (TR)
SM15T33A-E3/57TGICT-ND - Cut Tape (CT)
SM15T33A-E3/57TGIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM15T33A-E3/57T
Description
TVS DIODE 28.2VWM 45.7V DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28.2V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
31.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.7V