BZX84B9V1-E3-08 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZX84B9V1-E3-08 |
Description | DIODE ZENER 9.1V 300MW SOT23-3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 41 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 9.1 V 300 mW ±2% Surface Mount SOT-23-3 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 6 V |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Supplier Device Package SOT-23-3 |
Tolerance ±2% | Base Product Number |
Power - Max 300 mW |