BZX384C33-E3-08 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 738
Datasheet
Similar
Panjit International Inc.
In Stock: 5 000
Datasheet
Similar
Central Semiconductor Corp
In Stock: 0
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
onsemi
Nexperia USA Inc.
onsemi
Zener Diode 33 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-323
BZX384C33-E3-08
DigiKey Part Number
112-BZX384C33-E3-08TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-BZX384C33-E3-08CT-ND - Cut Tape (CT)
112-BZX384C33-E3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX384C33-E3-08
Description
DIODE ZENER 33V 200MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 23.1 V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Supplier Device Package
SOD-323
Tolerance
±5%
Base Product Number
Power - Max
200 mW