BZX384B2V4-E3-18 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
onsemi
In Stock: 722
Datasheet
Zener Diode 2.4 V 200 mW ±2% Surface Mount SOD-323
BZX384B2V4-E3-18
DigiKey Part Number
BZX384B2V4-E3-18GITR-ND - Tape & Reel (TR)
BZX384B2V4-E3-18GICT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX384B2V4-E3-18
Description
DIODE ZENER 2.4V 200MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
BZX384B2V4-E3-18 Models
Category
Impedance (Max) (Zzt)
100 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 µA @ 1 V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Supplier Device Package
SOD-323
Tolerance
±2%
Base Product Number
Power - Max
200 mW