BZW04-342-E3/54 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Comchip Technology
In Stock: 0
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Comchip Technology
Datasheet
Taiwan Semiconductor Corporation
STMicroelectronics
STMicroelectronics
548V Clamp 750mA Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AL (DO-41)
BZW04-342-E3/54
DigiKey Part Number
BZW04-342-E3/54-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZW04-342-E3/54
Description
TVS DIODE 342VWM 548VC DO204AL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
750mA
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
342V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
380V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
548V