BZT52B3V3-E3-18 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 3 886
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 55 313
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
Similar
Diodes Incorporated
onsemi
onsemi
Zener Diode 3.3 V 410 mW ±2% Surface Mount SOD-123
SOD 123
BZT52B3V3-E3-18
DigiKey Part Number
BZT52B3V3-E3-18-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52B3V3-E3-18
Description
DIODE ZENER 3.3V 410MW SOD123
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power - Max
410 mW
Mfr
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±2%