Image for BYS10-35-E3/TR is not available
BYS10-35-E3/TR
DigiKey Part Number
BYS10-35-E3/TRGITR-ND - Tape & Reel (TR)
BYS10-35-E3/TRGICT-ND - Cut Tape (CT)
BYS10-35-E3/TRGIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BYS10-35-E3/TR
Description
DIODE SCHOTTKY 35V 1.5A DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 35 V 1.5A Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 µA @ 35 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Technology
Supplier Device Package
DO-214AC (SMA)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
35 V
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io)
1.5A
Base Product Number
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
500 mV @ 1 A