1.5SMC7.5A-M3/9AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
STMicroelectronics
11.3V Clamp 133A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
1.5SMC7.5A-M3/9AT
DigiKey Part Number
1.5SMC7.5A-M3/9AT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC7.5A-M3/9AT
Description
TVS DIODE 6.4VWM 11.3V DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
133A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
6.4V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
7.13V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
11.3V