1.5SMC350A-M3/57T
DigiKey Part Number
112-1.5SMC350A-M3/57TTR-ND - Tape & Reel (TR)
112-1.5SMC350A-M3/57TCT-ND - Cut Tape (CT)
112-1.5SMC350A-M3/57TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC350A-M3/57T
Description
TVS DIODE 300VWM 482VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
482V Clamp 3.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
300V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
333V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
482V