1.5KE7.5CA-E3/54
DigiKey Part Number
1.5KE7.5CA-E3/54GITR-ND - Tape & Reel (TR)
1.5KE7.5CA-E3/54GICT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5KE7.5CA-E3/54
Description
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC 1.5KE
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11.3V Clamp 133A Ipp Tvs Diode Through Hole 1.5KE
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
133A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
6.4V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
7.13V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
11.3V