1.5KE110A-E3/54
DigiKey Part Number
1.5KE110A-E3/54GITR-ND - Tape & Reel (TR)
1.5KE110A-E3/54GICT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5KE110A-E3/54
Description
TVS DIODE 94VWM 152VC 1.5KE
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
152V Clamp 9.9A Ipp Tvs Diode Through Hole 1.5KE
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1.5KE110A-E3/54 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
9.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
94V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
105V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
152V