TNPV1210750KBEEN
DigiKey Part Number
541-2539-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-2539-1-ND - Cut Tape (CT)
541-2539-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPV1210750KBEEN
Description
RES SMD 750K OHM 0.1% 1/3W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
750 kOhms ±0.1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage, Moisture Resistant Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TNPV1210750KBEEN Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.100" W (3.20mm x 2.55mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)