TNPV1210560KBYEN | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TNPV1210560KBYEN |
Description | RES SMD 560K OHM 0.1% 1/3W 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 560 kOhms ±0.1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage, Moisture Resistant Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TNPV1210560KBYEN Models |
Category | Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage, Moisture Resistant |
Mfr | Temperature Coefficient ±10ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm) |