TNPU08052K21BZEN00
DigiKey Part Number
541-4450-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-4450-1-ND - Cut Tape (CT)
541-4450-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPU08052K21BZEN00
Description
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.21 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
EDA/CAD Models
TNPU08052K21BZEN00 Models
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)