RNR55J1301BSBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.3 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
RNR55J1301BSBSL
DigiKey Part Number
RNR55J1301BSBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR55J1301BSBSL
Description
RES 1.3K OHM 1/8W .1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)