RLR32C2202FRB14
DigiKey Part Number
541-RLR32C2202FRB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR32C2202FRB14
Description
RES 22K OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
22 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate
R (0.01%)