RLR07C2211FRB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Direct
Datasheet
In Stock: 615
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
2.21 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR07C2211FRB14
DigiKey Part Number
RLR07C2211FRB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR07C2211FRB14
Description
RES 2.21K OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RLR07C2211FRB14 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Failure Rate
R (0.01%)