ILHB1812ER601V
DigiKey Part Number
541-2309-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-2309-1-ND - Cut Tape (CT)
541-2309-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ILHB1812ER601V
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 1812 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
600 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 1812 (4532 Metric) 3A 40mOhm
EDA/CAD Models
ILHB1812ER601V Models
Category
Current Rating (Max)
3A
DC Resistance (DCR) (Max)
40mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Height (Max)
0.069" (1.75mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)