IHTH1125MZEB4R7M5A (secondary)
IHTH1125MZEB4R7M5A
DigiKey Part Number
IHTH1125MZEB4R7M5A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHTH1125MZEB4R7M5A
Description
FIXED IND 4.7UH 57A 2 MOHM TH
Detailed Description
4.7 µH Shielded Inductor 57 A 2mOhm Max Radial, Vertical Cylinder
Category
DC Resistance (DCR)
2mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
11.36MHz
Packaging
Tube
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
1.179" Dia (29.95mm)
Current - Saturation (Isat)
62A
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)