IHLP6767GZER220M51
DigiKey Part Number
541-1369-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-1369-1-ND - Cut Tape (CT)
541-1369-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP6767GZER220M51
Description
FIXED IND 22UH 11.7A 22.27 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 11.7 A 22.27mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
IHLP6767GZER220M51 Models
DC Resistance (DCR)
22.27mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
5.97MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Current - Saturation (Isat)
11A