IHLP6767GZER1R0M51 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IHLP6767GZER1R0M51 |
Description | FIXED IND 1UH 53A 1.46 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µH Shielded Molded Inductor 53 A 1.46mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | IHLP6767GZER1R0M51 Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 1.46mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 35.5MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 42A |