IHLP6767GZEK4R7M01
DigiKey Part Number
541-IHLP6767GZEK4R7M01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP6767GZEK4R7M01
Description
FIXED IND 4.7UH 25A 5.11 MOHM
Detailed Description
4.7 µH Shielded Molded Inductor 25 A 5.11mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
41A
DC Resistance (DCR)
5.11mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)