IHLP6767GZEK150M11
DigiKey Part Number
541-IHLP6767GZEK150M11TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP6767GZEK150M11
Description
FIXED IND 15UH 14A 14.4 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Molded Inductor 14 A 14.4mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
12A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
14.4mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)