IHLP5050EZER8R2M5A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IHLP5050EZER8R2M5A |
Description | FIXED IND 8.2UH 12.85A 16.6 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8.2 µH Shielded Molded Inductor 12.85 A 16.6mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 16.6mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 11.4MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Type Molded | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.530" L x 0.508" W (13.46mm x 12.90mm) |
Current - Saturation (Isat) 9.83A | Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm) |