IHLP5050EZER4R7M5A
DigiKey Part Number
541-10247-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-10247-1-ND - Cut Tape (CT)
541-10247-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP5050EZER4R7M5A
Description
FIXED IND 4.7UH 15.3A 10.1 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Molded Inductor 15.3 A 10.1mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
10.1mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
15.1MHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.530" L x 0.508" W (13.46mm x 12.90mm)
Current - Saturation (Isat)
17.8A
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)