IHLP3232DZER1R0MA1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IHLP3232DZER1R0MA1 |
Description | FIXED IND 1UH 18A 5.78 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µH Shielded Inductor 18 A 5.78mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 5.78mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 42MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Material - Core | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm) |
Current - Saturation (Isat) 24A | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |