IHLP3232DZEK3R3M01
DigiKey Part Number
541-IHLP3232DZEK3R3M01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP3232DZEK3R3M01
Description
FIXED IND 3.3UH 9.2A 17.7 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 9.2 A 17.7mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
17.7mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
25MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.520" L x 0.508" W (13.20mm x 12.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)
Current - Saturation (Isat)
20A