IHLP2525CZER220M11 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IHLP2525CZER220M11 |
Description | FIXED IND 22UH 2.9A 135 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µH Shielded Molded Inductor 2.9 A 135mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | IHLP2525CZER220M11 Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 2.5A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 135mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |