IHLP2525CZEK6R8M8A
DigiKey Part Number
541-IHLP2525CZEK6R8M8ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP2525CZEK6R8M8A
Description
FIXED IND 6.8UH 4.4A 57.6 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.8 µH Shielded Molded Inductor 4.4 A 57.6mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
57.6mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
16MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 180°C
Type
Molded
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Current - Saturation (Isat)
4.4A
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)