IHLP2020CZER150M01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Pulse Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Pulse Electronics
Similar
Eaton - Electronics Division
15 µH Shielded Molded Inductor 1.9 A 265mOhm Max Nonstandard
IHLP2020CZER150M01
DigiKey Part Number
541-1273-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-1273-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP2020CZER150M01
Description
FIXED IND 15UH 1.9A 265 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
IHLP2020CZER150M01 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.5A
DC Resistance (DCR)
265mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)