IHLP2020CZER100M1A is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Vishay Dale
In Stock: 2 292
Datasheet
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
10 µH Shielded Inductor 2.75 A 131.9mOhm Max Nonstandard
IHLP2020CZER100M1A
DigiKey Part Number
541-IHLP2020CZER100M1ATR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IHLP2020CZER100M1ACT-ND - Cut Tape (CT)
541-IHLP2020CZER100M1ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP2020CZER100M1A
Description
FIXED IND 10UH 2.75A 131.9 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
131.9mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
17MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Material - Core
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Current - Saturation (Isat)
2.25A
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)