IHLP2020BZER100M01
DigiKey Part Number
541-1093-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-1093-1-ND - Cut Tape (CT)
541-1093-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP2020BZER100M01
Description
FIXED IND 10UH 2.3A 199 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Molded Inductor 2.3 A 199mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IHLP2020BZER100M01 Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
199mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
20MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Current - Saturation (Isat)
4A