IHLL0806AZEZ1R5M1Z | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IHLL0806AZEZ1R5M1Z |
Description | FIXED IND 1.5UH 3.1A 82 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.5 µH Shielded Molded Inductor 3.1 A 82mOhm Max 0806 (2016 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | IHLL0806AZEZ1R5M1Z Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 82mOhm Max |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Inductance | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |
Current Rating (Amps) | Base Product Number |
Current - Saturation (Isat) 2.5A |