IHCL4040DZER220M5A
DigiKey Part Number
541-1912-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-1912-1-ND - Cut Tape (CT)
541-1912-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHCL4040DZER220M5A
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 22UH SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
 Datasheet
EDA/CAD Models
IHCL4040DZER220M5A Models
Category
Shielding
Shielded
Manufacturer
Vishay Dale
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Nonstandard
Number of Coils
2
Size / Dimension
0.420" L x 0.400" W (10.67mm x 10.16mm)
Tolerance
±20%
Height
0.157" (4.00mm)