ERL62150R00JKBF1 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
150 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERL62150R00JKBF1
DigiKey Part Number
541-ERL62150R00JKBF1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL62150R00JKBF1
Description
RES 150 OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
94 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.230" Dia x 0.562" L (5.84mm x 14.27mm)