CRCW2512110KFKEGHP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
110 kOhms ±1% 1.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
CRCW2512110KFKEGHP
DigiKey Part Number
CRCW2512110KFKEGHP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW2512110KFKEGHP
Description
RES SMD 110K OHM 1% 1.5W 2512
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW2512110KFKEGHP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)