CRCW20103K16FKTF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 7 876
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
Similar
YAGEO
3.16 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW20103K16FKTF
DigiKey Part Number
CRCW20103K16FKTF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW20103K16FKTF
Description
RES SMD 3.16K OHM 1% 3/4W 2010
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW20103K16FKTF Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)