CRCW121054R9FKEA
DigiKey Part Number
541-CRCW121054R9FKEATR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW121054R9FKEACT-ND - Cut Tape (CT)
541-CRCW121054R9FKEADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW121054R9FKEA
Description
RES SMD 54.9 OHM 1% 1/2W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
54.9 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRCW121054R9FKEA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)