CRCW121030R0JNEAHP
DigiKey Part Number
541-30NTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-30NCT-ND - Cut Tape (CT)
541-30NDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW121030R0JNEAHP
Description
RES SMD 30 OHM 5% 3/4W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Ohms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
CRCW121030R0JNEAHP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)