CRCW1210301RFKTB is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 4 990
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 286
301 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW1210301RFKTB
DigiKey Part Number
CRCW1210301RFKTB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW1210301RFKTB
Description
RES SMD 301 OHM 1% 1/2W 1210
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW1210301RFKTB Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)