CRCW120612M0JPEBHR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
12 MOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
CRCW120612M0JPEBHR
DigiKey Part Number
CRCW120612M0JPEBHR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW120612M0JPEBHR
Description
RES SMD 12M OHM 5% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW120612M0JPEBHR Models
Category
Temperature Coefficient
±500ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)