CRCW060336K0FKEAHP is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 6 143
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 36 339
Datasheet
36 kOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
CRCW060336K0FKEAHP
DigiKey Part Number
541-CRCW060336K0FKEAHPTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW060336K0FKEAHPCT-ND - Cut Tape (CT)
541-CRCW060336K0FKEAHPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW060336K0FKEAHP
Description
RES SMD 36K OHM 1% 1/3W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW060336K0FKEAHP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)